قدرتمندترین مدیران زن دنیا را بشناسید

  یکشنبه , ۳ تیر ۱۳۹۷
اخبار سایت
133 بازدید
 بدون نظر

قدرتمندترین مدیران زن دنیای کسب‌وکار در سال ۲۰۱۷ چه کسانی هستند و چه مسیری را برای رسیدن به این موفقیت طی کرده‌اند؟

دنیای کسب‌وکار به‌طور سنتی تحت تسلط مردها قرار دارد؛ اما برخی از زنان موفق شده‌اند از همه‌ی محدودیت‌ها بگذرند و خود را تا مقام مدیرعاملی بالا ببرند. فهرست Fortune 500 در سال ۲۰۱۷ تنها شامل ۳۲ مدیرعامل زن است ولی این زن‌ها اجازه نمی‌دهند در اقلیت بودنشان، آن‌ها را از پیشرفت بازدارد.

از شرکت‌های فناوری گرفته تا بنگاه‌های مالی، این زنان توانسته‌اند مسند برتر خود را بالای نمودار ثابت کنند و نفوذ آن‌ها راه را برای دیگر زنانی که می‌خواهند پای در مسیر موفقیت بگذارند، باز می‌کند.

در این مطلب، ۸ زن قدرتمند برتر دنیا و ارزش خالص ثروت آن‌ها را معرفی می‌کنیم و می‌بینیم آن‌ها چگونه توانسته‌اند اقتصاد آمریکا را متحول کنند.

 Abigail Johnson

ابیگیل جانسون، ثروت خالص: ۱۵.۳ میلیارد دلار

ابیگیل جانسون نسل سوم خانواده‌اش در شرکت Fidelity است و اولین زنی است که اداره‌ی این شرکت را به عهده گرفت. او متأهل و مادر دو فرزند است و در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان مدیرعامل Fidelity انتخاب شد. از سال ۲۰۱۶ که پدرش بازنشسته شد، او ریاست هیئت‌مدیره را هم به عهده‌ گرفت.

او مدرک MBA خود را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است و مالکیت ۲۴ درصد شرکت را در اختیار دارد . مجموع دارایی‌های شرکت Fidelity  تا تاریخ ۱۲ اگوست ۲۰۱۷ بیش از  ۲.۱ تریلیون دلار است.

ابیگیل جانسون اولین حرفه‌ی خود را با یک شغل تابستانی در دوران دانشگاه به‌عنوان کارمند مرکز خدمات مشتریان یک شرکت شروع کرد و اولین مسئولیت تمام‌وقتش در Fidelity، آنالیزور تحقیقاتی در سطح مقدماتی بود.

Meg Whitman

مگ ویتمن، ثروت خالص: ۲.۸ میلیارد دلار

طبق گزارش بلومبرگ مگ ویتمن، مدیرعامل شرکت هیولت-پاکارد اینترپرایز و رئیس هیئت‌مدیره HP، در طول سال مال ۲۰۱۶ پاداشی برابر ۳۵.۶ میلیون دلار به دست آورد. مگ ویتمن که یکی از بازیکنان قدیمی و قدرتمند سیلیکون ولی به شمار می‌رود، در سال ۲۰۱۵ این دو شرکت مجزا را مدیریت کرد.

مگ ویتمن پیش‌ازاین عضو هیئت‌مدیره‌ی شرکت‌های SurveyMonkey و  Proctor & Gamble بود و البته بیشتر به خاطر رشد eBay شناخته می‌شود. زمانی که او به در سال ۱۹۹۸ مدیرعامل eBay شد، فروش سالانه‌ی این شرکت حدود ۴ میلیون دلار بود و زمانی که او در سال ۲۰۰۸ از این شرکت بیرون آمد، فروش سالانه‌ی آن به ۸ میلیارد دلار رسیده بود. مگ ویتمن متأهل و مادر دو فرزند است و همچنین نویسنده‌ی کتاب‌هایی مثل «قدرت اکثریت: ارزش‌هایی برای موفقیت در کسب‌وکار و زندگی» است.

Sheryl Sandberg

شما هم میخواهید دیدگاهی ثبت کنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *